"Қорқыту және кибербуллинг"тақырыбындағы профилактикалық әңгімелер. "Біздің сыныпта/мектепте қорқыту" сауалнамасы. Профилактические беседы на тему «Буллинг и кибербуллинг». Анкетирование «Буллинг в нашем классе/школе».

#профилактикабуллинга

Бүгін 7-8 және 9 сынып оқушыларымен әлеуметтік педагог-психолог Н.В. Груздева "Буллинг және кибербуллинг" тақырыбында профилактикалық әңгімелер өткізді және "біздің сыныпта/мектепте Буллинг"сауалнамасы өткізілді. Балаларды құрдастарымен қорлау ("қорқыту") мектептерде және басқа балалар ұжымдарында өзекті және өте кең таралған мәселе болып табылады, қорқыту көптеген деструктивті құбылыстар мен салдарларды тудырады: жасөспірімдер арасындағы суицидтік және аутоагрессивті тенденциялардың қаупін арттырады, топта және мектепте агрессия мен зорлық-зомбылықтың күшеюіне, оқу үлгерімінің төмендеуіне, эмоционалдық проблемаларға әкеледі-мазасыздық қаупін арттырады. және депрессиялық бұзылулар. Қазіргі уақытта зерттеу проблемасына және қорқытудың алдын алуға көп көңіл бөлінеді. БҰҰ жаһандық ауқымда жыл сайын 2-17 жас аралығындағы әрбір екінші бала қандай да бір түрдегі зорлық-зомбылыққа тап болады деп есептейді. Дүние жүзінде 2-4 жас аралығындағы 300 миллионға жуық бала ересек адам тарапынан үнемі қатыгез тәртіптік шараларға ұшырайды.

Сегодня с учащимися 7-8 и 9 классов социальный педагог-психолог Груздева Н.В. провела профилактические беседы на тему «Буллинг и кибербуллинг» и проведено анкетирование «Буллинг в нашем классе/школе». Травля детей сверстниками («буллинг») является актуальной и весьма распространенной проблемой в школах и в других детских коллективах, буллинг порождает многочисленные деструктивные явления и последствия: увеличивает риск суицидальных и аутоагрессивных тенденций среди подростков, приводит к усилению агрессии и насилия в группе и в школе, снижению успеваемости, эмоциональным проблемам – повышению риска тревожного и депрессивного расстройств. В настоящее время проблеме исследования и профилактике буллинга уделяется большое внимание. По оценкам ООН, в глобальных масштабах ежегодно каждый второй ребенок в возрасте 2–17 лет сталкивается с насилием в той или иной форме. Во всем мире около 300 миллионов детей в возрасте 2–4 лет регулярно подвергаются жестоким дисциплинарным мерам со стороны взрослых, треть учащихся в возрасте 11–15 лет переносят издевательства со стороны своих сверстников, каждый третий ребенок испытывает эмоциональное насилие (Доклад ООН о положении дел в мире в области профилактики насилия в отношении детей 2020 г.).